19-05-2024 19-05-2024

Konkurs ortograficzny

29.05.2019 Kategoria: Aktualności

VI Gminny Konkurs Ortograficzny klas II i III

29 maja 2019 r odbył się VI  Gminny Konkurs Ortograficzny, który skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Jedenastu  uczestników  z siedmiu szkół miało możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne. Uczestnicy świetnie radzili sobie z wszelkimi zawiłościami polskiej ortografii. Każdy z nich już został zwycięzcą  przechodząc do II etapu,  ale mistrzem w każdej kategorii wiekowej mógł  zostać najlepszy.
Mistrzyniami ortografii w kategorii klas II i III okazały się uczennice naszej szkoły: Julia Dudek i Gabriela Baszak. Drugie miejsca zajęli  w kategorii klas II Anna Sołtys ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Konieczkowej, a z klas III Radosław Sokołowski ze Szkoły Podstawowej im.
K. Baczyńskiego w Bliziance. Miejsce trzecie przypadło jednocześnie Oliwii  Ploch ze Szkoły Podstawowej im. ks. J Twardowskiego w Niebylcu i Klaudii Płonce ze Szkoły Podstawowej im. Św. J. S. Pelczara w Jaworniku - uczennicom klas II,  natomiast  w kategorii klas trzecich miejsce trzecie uzyskał Kacper Wójcik ze Szkoły Podstawowej im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Połomi.
Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy także otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie.

Organizatorzy – nauczyciele klas I-III

Galeria zdjęć

• dostosowania zawartości stron internetowych witryny do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych;
  • zapamiętania ustawień Użytkownika dotyczących wyglądu i funkcjonalności stron witryny (np. język, kraj),